novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
DEMONS & WIZARDS

01 Rites Of Passage (intro) 0:53 text, překlad, námět
02 Heaven Denies 5:20 text, překlad, námět
03 Poor Man's Crusade 4:01 text, překlad, námět
04 Fiddler On The Green 5:56 text, překlad, námět mp3 promo ukázka
05 Blood On My Hands 4:44 text, překlad, námět
06 Path Of Glory 4:58 text, překlad, námět
07 Winter Of Souls 5:47 text, překlad, námět
08 The Whistler 5:15 text, překlad, námět
09 Tear Down The Wall 4:48 text, překlad, námět
10 Gallows Pole 5:22 text, překlad, námět
11 My Last Sunrise 4:43 text, překlad, námět
12 Chant (outro) 0:48 text, překlad, námět


Album Demons & Wizards vyšlo rovněž v limitované edici (digipaku) s jedním bonus trackem White Room text, překlad, námět (cream version). Současně byla vydána vinylová edice (2 LP), která obsahuje kromě tracku White Room i bonus The Whistler (alternative version). Oba bonusy figurují i na japonském vydání.


Rok vydání: 2000
Délka nahrávky: 52:42 min.
Sestava: Hansi Kürsch (zpěv), Jon Schaffer (rytmická a hlavní kytara, basa)
Hosté: Jim Morris (kytarová sóla), Mark Prator (bicí)
Nahrávání: Morrisound Studio (v červenci a srpnu 1999)
Producent: Jim Morris, Hansi Kürsch, Jon Schaffer
Vydavatelství: BG Publishing Gbr, Platinum Songs Unlimited
Inženýring: Jim Morris
Mastering: Fullersound
Hudba a texty: Jon Schaffer a Hansi Kürsch (kromě bonus skladby White Room kde hudba Bruce, texty Brown)
Obal: Danny Miki a Travis Smith (obal alba je inspirován skladbou Fiddler On The Green).
Design, layout, logo: Travis Smith
Fotografie: Michael Haynes
Copyright: (p) 1999 Steamhammer, (c) 1999 Demons & Wizards
Hansiho poděkování: Speciální poděkování Andree, mé rodině a přátelům, ICED GUARDIAN rodině, všem lidem v Morrisound, Jimu Morrisovi a rodině, Markovi Pratorovi, Carstenu Otterbachu, všem lidem, kteří nám pomohli to udělat, a pochopitelně největší poděkování náleží všem Démonům a Wizardům, kteří si koupili toto album. Démon nebo Wizard? To už záleží na vás.
Jonovo poděkování: Wendi, mámě, tátovi, Jimovi, Carstenovi, Mattovi, Neilovi, Markovi, Jimovi & Jerilyn, Dannymu, Travovi, Jonovi, zbytku rodiny a přátelům (vy víte kdo), Blind Earth rodině, a hlavně vám fandům. Zažili jsme u tohoto alba skvělé období a myslím, že to poznáte. Zůstaňte naladěni, další věci přijdou.


Historie

Historie DEMONS & WIZARDS se začíná psát rokem 1991, kdy ICED EARTH vyrazili na 5ti týdenní turné po Evropě jako předkapela BLIND GUARDIAN. To byl nejen začátek úspěchu ICED EARTH na starém kontinentě, ale i velkého přátelství mezi těmito dvěmi kapelami, které trvá dodnes. Jon a Hansi se stali blízkými přáteli a tak v průběhu dalších setkání byla diskutována možnost vytvoření společného hudebního projektu. Nicméně obě kapely byly značně vytížené a tak zůstalo vždy jen u slov... prozatím...
V roce 1997 přijel Jon do Německa propagovat desku Days Of Purgatory a ve chvíli volna využil příležitost se sejít společně s Hansim. První večer vyrazili do hospody, kde vypili větší množství alkoholu a tak na druhý den pro značnou kocovinu neměli příliš chuť vyvíjet nějakou aktivitu. Po nějaké době se však začali nudit a tak si Jon vzal Hansiho kytaru a začal jamovat melodie, které Hansi následně doprovodil zpěvem. Netrvalo dlouho a složili první skladbu. Následně navštívili studio BLIND GUARDIAN, kde ji po několika hodinách nahráli.
Ke konci 1998 se kapely opětovně setkaly, ICED EARTH tehdy vystupovali jako předskokani BLIND GUARDIAN na několika koncertech ve Španělsku. Hansi s Jonem zavzpomínali na společně strávený den ve studiu a po vzájemné diskusi se rozhodli pokračovat ve spolupráci.
Většina nového materiálu byla napsána v období od ledna do března 1999. Byl to neobvyklý proces, kdy Jon s Hansim pracovali na písních simultánně avšak vzdáleni od sebe tisíce kilometrů, spoléhající se na telefonní rozhovory a expresního kurýra. Nepochybovali o své práci, věděli co může jeden od druhého čekat a věřili ve své schopnosti.
Některé skladby vycházejí z nikdy nepublikovaného icedovského materiálu. Na starých nahrávkách totiž Jon našel řadu motivů, které se pro nový projekt ideálně hodily. Tak například intra skladeb Winter Of Souls a Tear Down The Walls jsou předělávkou nikdy nevydaného icedovského songu "Haunted House".
V červnu Hansi navštívil Jona v jeho domě v Indianě (USA) s cílem dokončit společný materiál. Ačkoliv převážná část skladeb byla hotova, některé věci si vyžadovaly osobní projednání. Rovněž byly dodělány další skladby, které Jon dříve rozpracoval. Vše bylo za asistence Jima Morrise nahráno a demoverze alba putovala potenciálním zájemcům z řad nahrávacích společností.
Pojmenování projektu DEMONS & WIZARDS nemá v žádném případě vztah k stejnojmennému albu skupiny URIAH HEEP. Název vycházel spíše z povahových rysů, respektivě vnější prezentace mateřských kapel Jona i Hansiho. Zatímco Hansi a ostatní členové BLIND GUARDIAN působí klidné a usměvavě, pro ICED EARTH je typická přísná až ďábelská vizáž. Byla to Jonova žena, která přišla s návrhem "Demons & Angels", jenž pak byl upraven do konečné podoby.


Z tisku

Recenze alba Demons & Wizards
Jon pro Metal Rulez! fanzine
Demons & Wizards - kouzlo temné magie (Spark 2/2000)
Jon a Hansi pro Rock Hard Magazine (2/2000)
Jon a Hansi o projektu pro Rock Hard Magazine
Jon a Hansi pro Tombstone fanzine
Jon pro Silent Scream webzine (11/1999)


Koncerty

Vzhledem ke značné zaneprázdněnosti hlavních protagonistů kapely DEMONS & WIZARDS nebylo plánováno žádné živé vystoupení. Nicméně díky úspěchu alba bylo nakonec rozhodnuto odehrát několik koncertů. Setlist prakticky pokrýval skladby celého alba, navíc byl doplněn několika cover verzemi a peckami ICED EARTH i BLIND GUARDIAN.

07.06.2000 Krefeld, Německo
09.06.2000 Paratteln, Švýcarsko
10.06.2000 Miláno, Itálie
17.06.2000 Atény, Řecko
23.06.2000 Madrid, Španělsko
24.06.2000 Barcelona, Španělsko
25.06.2000 Bergara, Španělsko
29.06.2000 Paříž, Francie
01.07.2000 Balingen, Německo

Tour sestava: Hansi Kürsch (zpěv), Jon Schaffer (rytmická kytara), Richie Wilkison (hlavní kytara), Oliver Holzwarth (basa), Richard Christy (bicí), Andreas Kück (klávesy)


Bootleg

DEMONS & WIZARDS - German's CrusadeDo této chvíle existuje pouze jediný dostupný bootlegový záznam (69:13 min.) živého vystoupení DEMONS & WIZARDS s názvem German's Crusade, který obsahuje celkem 12 skladeb. První deset bylo nahráno 30. června v rámci "Bang Your Head Festival" (Balingen, Německo), poslední dvě byly zaznamenány při debutním vystoupení kapely 7. června v Krefeldu (Německo).
Obsah bootlegu: 01. Rites of Passage - Heaven Denies, 02. Poor Man's Crusade, 03. Fiddler On The Green, 04. Blood On My Hands, 05. Travel In Styqian (ICED EARTH), 06. Path Of Glory, 07. Welcome To Dying (BLIND GUARDIAN), 08. Tear Down The Wall, 09. Gollows Pole, 10. My Last Sunrise, 11. Schools Out (ALICE COOPER cover), 12. The Trooper (IRON MAIDEN cover)


Fotogalerie

Promo - Jon a Hansi Promo - Jon a Hansi Hansi
Hansi Jon Jon

diskografie alba
diskografie singly
diskografie covery a tributy
diskografie sólo projekty
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist