novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
By The Gates Of Moria - Před branami Morie

Instrumentální kompozice, která je rovněž věnována dílu "Pán prstenů". Moria neboli "Černá propast" (původně Khazad-dum) bylo největší, nejslavnější a nejbohatší z království trpaslíků ve Středozemi. Bylo založeno nejstarším ze sedmi Otců trpaslíků, Durinem Nesmrtelným. Právě zde se nacházel nejcennější kov, Mithril. Roku 1697 D.v. se z důvodu příchodu Saurona a jeho vojska brány Khazad-dum zavřely a trpaslíci již otevřeně nevycházeli. To je také ochránilo před zničením. Od té začali ostatní Khazad-dum nazývat Moria.
Dlouho potom žili trpaslíci v Morii a rozšiřovali své bohatství a kutali stále hlouběji. To se jim však stalo osudným. Roku 1980 T.v. kutali hluboko pod Caradhrasem a tak vypustili z vězení jednoho z balrogů, který brzy nato zabil jejich krále Durina VI.. Trpaslíci neměli šanci se proti němu ubránit, a když o rok později zabil Durinova syna Náina, uprchli na sever. Do opuštěných síní Morie se rychle nastěhovali skřeti a stalo se z ní obávané místo, kam se každý bál vkročit.
V roce 3019 vstoupilo do Morie Společenstvo Prstenu pod vedením čaroděje Gandalfa. Ten se pak také nakonec střetnul s Balrogem na můstku u Východní brány.
Zdroj: www.angrenost.cz

Prudké tempo možná naznačuje zjevení podvodního netvora a útěk Společenstva branou Morie. Překvapující je použití hudebního motivu ze "Sedmi trpalíků" nebo Dvořákovi "Z nového světa" (Symphony No.9 in E minor, op.95).

-instrumentální skladba-

diskografie alba
diskografie singly
diskografie covery a tributy
diskografie sólo projekty
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist